Facebook - Natangia
Otwórz menu

Drużyna Papaja - rejs przygodowy 7 dni

Kursy i szkolenia
@ SZYBKIE PYTANKO
Zamknij
Skośne tło
Separator

Jachty - dzieci 7 dni

Jachty wykorzystywane w rejsie "Drużyna Papaja" to głównie jachty "Tango Sport" -730, 780. Każdy jacht wyposażony jest w aneks kuchenny (kambuz) gdzie można przygotować posiłki. Na jachcie jest oświetlenie zasilane z  akumulatora, instalacja gazowa. W dobrym tonie jest oszczędzanie akumulatora i nie włączanie zbędnego światła.

Bezpieczeństwo na jachcie. Wszystkie jachty wyposażone są w kamizelki ratunkowe i koło. Ponadto na wyposażeniu jest gaśnica i apteczka z podstawowymi środkami dezynfekcji i opatrunkowymi. na jachcie znajduje się również róg mgłowy do nadawania sygnałów. Jachty mają oczywiście rol-foki, czyli system szybkiego zwijania żagla przedniego oraz posiadają możliwość refowania grota- czyli zmniejszania powierzchni głównego żagla, zwłaszcza gdy dużo wieje.

Bawiąc uczyć. Pragniemy poprzez przygodę i zabawę zaszczepić w uczestnikach pasję do żeglarstwa i mazur od najmłodszych lat.

Staramy się aby dzieci na miarę możliwości samodzielnie obsługiwały jacht i wypełniały powierzone im obowiązki.

Jednym z elementów rejsu jest uczenie dzieci samodzielności.

Uczestnicy pod okiem instruktora m.in. starają się sami przygotowywać posiłki, a po nich pozmywać i posprzątać. Instruktorzy również śpią na jachtach co sprawia, iż dzieci są pod ich opieką praktycznie 24h/dobę.

 

Bawiąc uczyć! Zasada jest prosta!