Facebook - Natangia
Otwórz menu

Drużyna Papaja - rejs przygodowy 7 dni

Kursy i szkolenia
@ SZYBKIE PYTANKO
Zamknij
Skośne tło
Separator

Trasa rejsu - dzieci 7 dni

Wszystkie nasze rejsy  zaczynają się w sobotę o godz 12.00 w Przystani "Natangia" w Rydzewie koło Giżycka.

Kończą się w soboty w tym samym miejscu.

W trakcie rejsu "Drużyna Papaja" zbadamy północną część Wielkich Jezior Mazurskich, jeziora: Boczne, Niegocin, Tajty, Kisajno, Dargin, Łabap, Dobskie, Kirasjty, Mamry, Mamerki, Święcajty! Odwiedzimy porty m.in. w Giżycku, Tajtach, Sztynorcie, Węgorzewie, Święcajtach oraz poznamy nocowanie na dziko.

"Drużyna Papaja" to oprócz  poszukiwań, ciągłe wyzwania na wodzie, gdzie uczestnicy pod okiem instruktora będą musieli wykazać się  pracą zespołową i funkcjonować jak prawdziwa drużyna! Nauczymy się wspólnie stawiać żagle, pokonywać fale, żeglować w przechyłach a także sterować jachtem!

W trakcie naszej żeglarskiej eskapady nie może oczywiście zabraknąć kąpieli w jeziorze, zwłaszcza w upalne dni!

Zawitamy do dużych mazurskich portów, pośród innych jachtów i żeglarzy. Nauczymy się żeglarskich prac i obowiązków także w porcie. Poznamy ciekawe węzły i komendy żeglarskie zachowując się jak prawdziwa drużyna.
Odwiedzimy dzikie przystanie, bindugi, weźmiemy udział w niejednej konkurencji żeglarskiej. Samodzielnie nazbieramy w lesie drewna na wieczorne ognisko i naszykujemy kijki na kiełbaski, upieczemy  pyszne ziemniaczki w popiele. 

 

Bawiąc uczyć, zasada jest prosta