Facebook - Natangia
Otwórz menu

Rejs doszkalający 7 dni

Kursy i szkolenia
@ SZYBKIE PYTANKO
Zamknij
Skośne tło
Separator

Jachty - rejs doszkalający

Jachty wykorzystywane przez nas do szkoleń  na stopień żeglarza jachtowego, to głównie jachty typu Tango 730, 780 a także jachty typu Laguna, Twister. Solina. Każdy jacht wyposażony jest w aneks kuchenny (kambuz) gdzie można przygotować posiłki. Na jachcie jest oświetlenie zasilane z  akumulatora, instalacja gazowa. W dobrym tonie jest oszczędzanie akumulatora i nie włączanie zbędnego światła.

ZAŁOGI NA NASZYCH JACHTACH LICZĄ DO 6 OSÓB

Bezpieczeństwo na jachcie. Wszystkie jachty wyposażone są w kamizelki ratunkowe i koło. Ponadto na wyposażeniu jest gaśnica i apteczka z podstawowymi środkami dezynfekcji i opatrunkowymi. na jachcie znajduje się również róg mgłowy do nadawania sygnałów. Jachty mają oczywiście rol-foki, czyli system szybkiego zwijania żagla przedniego oraz posiadają możliwość refowania grota- czyli zmniejszania powierzchni głównego żagla, zwłaszcza gdy dużo wieje.

 Wszystkie jachty (z wyjątkiem Tanga 730) wyposażone są  w kingston- czyli pomieszczenie na jachcie stanowiące ubikację z toaletą chemiczną, jednak w praktyce korzystanie z niej jest delikatnie mówiąc mało komfortowe. Zazwyczaj samo pomieszczenie służy jako przechowalnia kapoków i bagaży. Jachty wyposażone są w niezawodną saperkę. Niezawodny element postoju na dziko:-)

 Pomimo, iż nasze jachty są z reguły 8 osobowe, załogi liczą do 6 osób ( łącznie z instruktorem). Układ koi jest podobny ( na dziobie i rufie podwójna, w mesie rozkładana). Załogi są koedukacyjne i nie było z tym jak dotąd problemów. Członków załogi staramy się dobierać w zbliżonej grupie wiekowej. Najstarszy nasz kursant miał 63 lata.