Facebook - Natangia
Otwórz menu

Kurs na patent żeglarza jachtowego w 7 dni

Kursy i szkolenia
@ SZYBKIE PYTANKO
Zamknij
Skośne tło
Separator

Jachty - Dorośli 7 dni

Jachty wykorzystywane przez nas do szkoleń indywidualnych na stopień żeglarza jachtowego, to głównie jachty typu tango 730 ,780 . Jachty te są przeznaczone dla  6-8 osób, a my żeglujemy zaledwie w 3 osoby. Każdy jacht wyposażony jest w aneks kuchenny (kambuz) gdzie można przygotować posiłki. Na jachcie jest oświetlenie zasilane z  akumulatora, instalacja gazowa. W dobrym tonie jest oszczędzanie akumulatora i nie włączanie zbędnego światła.

 

Bezpieczeństwo na jachcie. Wszystkie jachty wyposażone są w kamizelki ratunkowe i koło. Ponadto na wyposażeniu jest gaśnica i apteczka z podstawowymi środkami dezynfekcji i opatrunkowymi. na jachcie znajduje się również róg mgłowy do nadawania sygnałów. Jachty mają oczywiście rol-foki, czyli system szybkiego zwijania żagla przedniego oraz posiadają możliwość refowania grota- czyli zmniejszania powierzchni głównego żagla, zwłaszcza gdy dużo wieje.

 

Niektóre tanga wyposażone są także w kingston- czyli pomieszczenie na jachcie stanowiące ubikację z toaletą chemiczną, jednak w praktyce korzystanie z niej jest delikatnie mówiąc mało komfortowe. Zazwyczaj samo pomieszczenie służy jako przechowalnia kapoków i bagaży. Jachty wyposażone są w niezawodną saperkę. Niezawodny element postoju na dziko:-)