Facebook - Natangia
Otwórz menu

Kurs na patent żeglarza jachtowego w 7 dni

Kursy i szkolenia
@ SZYBKIE PYTANKO
Zamknij
Skośne tło
Separator

Trasa rejsu - dorośli 7 dni

Wszystkie kursy, szkolenia indywidualne na Patent Żeglarza zaczynają się w soboty o godz. 12.00 w Porcie LOK Giżycko ( Liga Obrony Kraju) ul. Św. Brunona 4 .Kończą się w soboty, w tym samym miejscu.

W trakcie naszego tygodniowego szkolenia żeglarskiego pokręcimy się po częsci północnego Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Naszym priorytetem jest rzetelne nauczenie Cię żeglowania.

Nie nastawiaj się, że opłyniesz całe Mazury podczas kursu, na to będziesz miał czas.

Pomimo iż na noc spływać będziemy do portu macierzystego, to:

 
  • Na pewno pożeglujemy przez kilka różnych jezior, jedne wąskie inne bardziej okrągłe, a co za tym idzie o zmiennym zafalowaniu, sile i kierunku wiatru. Boczne, Niegocin, Tajty, Kisajno, Dargin. Poznasz oznakowania na jeziorach, tak aby w przyszłości uniknąć kłopotów.
     
  • Na pewno przepłyniemy kanałem w Giżycku, z zachowaniem wszelkich procedur podczas ruchu na kanale, kładzeniem i stawianiem masztu, uwzględnieniem prawa drogi, pierwszeństwa i.t.p. Będziesz miał okazje przekonać się jak ważne jest odpowiednie sklarowanie cum, jak ważne jest umiejętne manewrowanie jachtem na silniku, zwłaszcza w wąskich przejściach.
     
  • Na pewno będziesz miał okazję płynąć kolejnym kanałem-płytkim i dzikim, z trudnymi zakrętami. Poznasz jak zachowuje się jacht gdy "prawie" nie ma steru a płynąć trzeba!
     
  • Na pewno odwiedzimy Giżycko i port "Dalba", Ekomarina w którym będziesz miał okazję poznać i nauczyć się kolejnego popularnego sposobu cumowania, abyś w samodzielnej żegludze potrafił wpłynąć do każdego portu.